22 kwietnia niemal na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji ZSP Szkoła Podstawowa w Polance Wielkiej i Gminne Centrum Kultury zapraszają 24 kwietnia na festyn rodzinny w Parku Rekreacyjnym, który poprzedzi EKO-bieg połączony ze sprzątaniem w okolicy lasu Pasternik.

Będzie to świetna okazja do integracji mieszkańców po tak długiej przerwie związanej z dystansem epidemiologicznym.

Powiat Oświęcimski organizuje kampanię edukacyjno-informacyjną „I Małopolski Dzień dla Klimatu” pod hasłem #drzewodlaklimatu.

Na specjalnie przygotowanym stoisku będzie można się dowiedzieć m.in. o tym, jakie korzyści dla środowiska niesie sadzenie drzew, naszych naturalnych sojuszników w walce z niekorzystnymi zmianami klimatu. Po wypełnieniu krótkiej ankiety-quizu każdy zainteresowany otrzyma sadzonkę drzewka do zasadzenia u siebie w ogrodzie.