Grafika w formie kolażu zdjęć przedstawiwających uczniów klas logistycznych w Brzeszczach o dwóch specjalizacjach.

Szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Powiat Oświęcimski dysponują atrakcyjną ofertą edukacyjną. Z pewnością bogactwo kierunków skusi wielu ósmoklasistów do kontynuowania nauki w jednej z powiatowych placówek. Dziś ruszył elektroniczny nabór.

W ostatnim czasie szkoły intensywnie promowały się zarówno w social mediach, jak i tradycyjnie, otwierając szeroko podwoje dla potencjalnych uczniów w ramach Dni Otwartych. Zachęcamy ósmoklasistów do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Oświęcimski na rok szkolny 2022/2023: https://www.powiat.oswiecim.pl/dla-mieszkanca/mieszkaniec/oswiata/rekrutacja/lista-szkol-ponadpodstawowych-w-powiecie-oswiecimskim

Szkoły powiatowe prowadzą elektroniczną rekrutację do klas pierwszych poprzez stronę www.malopolska.edu.com.pl. Już od dziś, tj. 16 maja br. można zarejestrować się do systemu Rekrutacja.

Nasze placówki mają wiele do zaoferowania. Przykładowo powiatowa „Szóstka” ma w swojej ofercie dwa niepowtarzalne kierunki w zawodach technik weterynarii oraz technik logistyk z dwoma profilami do wyboru: straż graniczna i ratownictwo medyczne.

- Technikum weterynaryjne w "Szóstce" jest jedynym takim kierunkiem kształcenia w naszym powiecie. Kierunkiem, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród młodzieży. Absolwenci naszego technikum logistycznego nie mają problemów w znalezieniu pracy. Profil ratownictwo medyczne cieszy się ogromnym uznaniem instytucji i środowiska lokalnego. Uczniowie tego profilu niosą pomoc przedmedyczną i humanitarną dzieciom z Ukrainy - zachwala Krzysztof Klimczak, nauczyciel w PZ nr 6.