Na grafice informacja o warunkach uczestnictwa w Szkole Kodowania Fundacji Orange.

Fundacja Orange zaprasza mieszkańców naszego powiatu w wieku 18-35 lat do zgłaszania się do Szkoły Kodowania. Są to bezpłatne kursy programowania połączone z doradztwem zawodowym i rozwojem umiejętności społecznych. Nabór zgłoszeń trwa do 15 listopada br. Liczba miejsc jest ograniczona.

Orange Digital Center to międzynarodowa inicjatywa, której celem jest zwiększanie szans ludzi w życiu społecznym i zawodowym.

Mieszkańcy naszego powiatu mogą aplikować do Szkoły Kodowania Online, ponieważ już wcześniej Fundacja dotarła z programem Pracownie Orange. To multimedialne świetlice, które od 2012 roku tworzy i pomaga prowadzić w małych miastach i wsiach. Wyposażone w bezpłatny dostęp do internetu i nowoczesny sprzęt, w wielu miejscach stały się centrum spotkań, kursów, warsztatów, a także wydarzeń integrujących lokalną społeczność.

- Program społeczny Pracownie Orange staje się częścią Orange Digital Center, co daje nam nowe możliwości rozwoju i poszerzania aktywności. Z tej okazji udostępniamy kursy programowania w wersji online - specjalnie dla mieszkańców i mieszkanek 65 powiatów w Polsce, w których założyliśmy Pracownie Orange – informuje Fundacja.

Szkoła Kodowania to bezpłatna, profesjonalna nauka programowania od podstaw dla osób w wieku 18-35 lat, które poszukują nowej ścieżki zawodowej.

Zakwalifikowanym osobom Fundacja zapewni indywidualne doradztwo zawodowe. Uczestnicy będą mogli korzystać z konsultacji merytorycznych, spotkań z ekspertami branży technologicznej, webinarów, networkingu i inspiracji. Partnerami projektu są Pomorska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych i Centrum Kreatywności Targowa.

Więcej informacji i regulamin na www.szkolakodowania.com.