Na zdjęciu kadr z akcji ratowników podczas pierwszej edycji mistrzostw na dziedzińcu oświęcimskiej uczelni.

Już za tydzień odbędzie się druga edycja Mistrzostw Szkół Średnich w Pierwszej Pomocy organizowanych przez Małopolską Uczelnię Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu we współpracy ze Szpitalem Powiatowym im. św. Maksymiliana. Do rywalizacji staną 34 drużyny, składające się trzyosobowych zespołów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

- II Mistrzostwa Szkół Średnich w Pierwszej Pomocy, organizowane przez Instytut Nauk o Zdrowiu MUP, składają się z testu teoretycznego, w którym uczniowie muszą wykazać się fachową wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, a także 10 scenek tematycznych, gdzie w praktyce sprawdzą swoje umiejętności, zmysł oraz kontrolę nad stresem - przybliża Klaudia Pałka z oświęcimskiej uczelni.

Tegoroczne mistrzostwa odbędą się w piątek, 16 grudnia br. w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego. Początek o godz. 8.

***

Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, której jednym z partnerów jest Powiat Oświęcimski to jedyna uczelnia zawodowa w Małopolsce Zachodniej. W swojej szerokiej ofercie kierunków praktycznych posiada bezpłatne studia licencjackie, inżynierskie oraz magisterskie z dziedzin nauk medycznych, społecznych, humanistycznych i inżynieryjno-technicznych.

Zajęcia w MUP Oświęcim realizowane są w nowoczesnych salach wykładowych i pracowniach kształcenia praktycznego, wyposażonych w wyspecjalizowane urządzenia i oprogramowania wykorzystywane w obecnych przedsiębiorstwach, szpitalach, instytucjach. Sale te są na bieżąco doposażanie w najnowocześniejsze sprzęty, które umożliwią studentom nabywania praktycznych umiejętności.

Najnowszym nabytkiem Uczelni, dzięki staraniom całego zespołu wykładowców INOZ, jest pozyskany dla studentów kształcących się na kierunku ratownictwo medyczne i pielęgniarstwo, aparat USG. Urządzenie będące w dyspozycji Uczelni, jest urządzeniem mobilnym, które może zostać wykorzystane na ćwiczeniach nie tylko w sali kształcenia praktycznego lub Centrum Symulacji Medycznej, ale także na ćwiczeniach w terenie. Dzięki temu studenci będą mieli szansę stosować procedury oceny narządów wewnętrznych np. w samochodzie dydaktycznym czy Centrum Symulacji Medycznej.

Fot. zbiory MUP (zdjęcie z pierwszej edycji mistrzostw).