Na zdjęciu goście uczestniczący w uroczystości otwarcia ośrodka w uczelni

Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński wziął dziś udział w otwarciu nowej siedziby oświęcimskiego ośrodka Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli (MCDN).

Placówka przeniosła się z pomieszczeń przy ul. Bema (teren powiatowego „Chemika”) do oświęcimskiej uczelni (budynek Collegium sub Horologio).

W MUP ośrodek ma do dyspozycji znacznie więcej miejsca, łącznie 440 m kw. Rektor uczelni dr Sonia Grychtoł podkreśliła, że MUP będzie ściśle współpracowała z MCDN przy wielu projektach.

Kierująca ośrodkiem w Oświęcimiu Barbara Ledwoń podziękowała staroście i dyrektorowi Powiatowego Zespołu nr 2 SOMSiT Jackowi Stochowi za wieloletnią gościnę w budynku przy ul. Bema. Starosta Andrzej Skrzypiński wyraził nadzieję, że ośrodek będzie kontynuował swą pracę na rzecz rozwoju zawodowego nauczycieli.

Starosta Andrzej Skrzypiński wyraził nadzieję, że ośrodek będzie kontynuował pracę na rzecz rozwoju zawodowego nauczycieli. W swoim krótkim przemówieniu powiedział, że dla doraźnych potrzeb politycznych próbuje się odzierać ten zawód z godności.

- I dlatego obok takich centrów powinny również powstawać ośrodki, które przywracałyby nauczycielom utraconą godność - stwierdził

Organem prowadzącym Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli jest Województwo Małopolskie. W skład MCDN wchodzą ośrodki w Krakowie, Nowym Sączu, Oświęcimiu i Tarnowie. W otwarciu nowej siedziby MCDN w Oświęcimiu uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych województwa w osobach marszałka Witolda Kozłowskiego i członkini zarządu Iwony Gibas, zastępca prezydenta Oświęcimia Krzysztof Kania i władze uczelni.

Fot. RL