Pamiątkowe zdjęcie włodarzy wizytujących stan drogi powiatowej w Łowiczkach

Od przeszło pół roku trwa przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej w Łowiczkach (Gm. Zator), przed modernizacją wąskiej i zniszczonej. (Zobacz tutaj: https://bit.ly/3IlYXGG). Dziś postęp prac obejrzeli włodarze Powiatu Oświęcimskiego i Gminy Zator.

Zmiany są już widoczne gołym okiem. Po części traktu kierowcy jeżdżą już po nowej, gładkiej nawierzchni, a piesi, m.in. w rejonie miejscowego przedszkola mogą wreszcie skorzystać z chodnika, którego wcześniej w ogóle nie było na całej 2,5-kilometrowej długości drogi.

Obecni na dzisiejszej wizytacji modernizowanego traktu byli m.in.: starosta Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz, członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak, burmistrz Zatora Mariusz Makuch, radni powiatowi z Zatorszczyzny Wojciech Kajdas i Bogusław Bartula, radna Rady Miejskiej w Zatorze Bernadeta Romanowska, sołtys Łowiczek Kazimierz Stachura oraz Franciszek Fryc, właściciel Przedsiębiorstwa Budowlano-Drogowo -Mostowego „DROG-BUD”, które realizuje zadanie.

Ulica Centralna, na przedłużeniu ul. Granicznej, łączy drogę krajową 44 z drogą wojewódzką 781 Zator - Andrychów. Wije się w pobliżu Energylandii i strefy gospodarczej. Potocznie nazywana jest „zachodnią obwodnicą Zatora”.

Inwestycja zakończy się w przyszłym roku. Pochłonie przeszło 16 milionów złotych. Zadanie jest realizowane dzięki środkom rządowym, powiatowym i gminnym.

Więcej o tej ważnej inwestycji: Modernizację drogi powiatowej w Łowiczkach czas zacząć | Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu (oswiecim.pl)

Fot. RL