Na scenie występ trójki uzdolnionych gitarzystów, laureatów Powiatowego Przeglądu Kreatywni 2023

W Domu Kultury w Kętach podsumowano 6 czerwca Powiatowy Przegląd Artystyczny „Kreatywni 2023”, w którym uczestniczyli uczniowie szkół prowadzonych przez Powiat Oświęcimski. Podczas gali uhonorowano także laureatów konkursu „Wolontariusz Roku”.

Celem Przeglądu jest wyłonienie najbardziej uzdolnionej młodzieży ze szkół średnich w kategoriach: scenicznej, literackiej czy plastycznej. Gości przybyłych na galę w Kętach powitała Alina Kwarciak, dyrektorka Młodzieżowego Dom Kultury w Oświęcimiu.

- Bardzo się cieszę, że możemy się dziś spotkać, bo to święto ludzi o wielkim sercu. Pokazują je poprzez kulturę, naukę i wolontariat. To święto osób, które dzielą się z nami dobrem, swoim talentem, którzy potrafią zastąpić słowo „trudność” słowem „wyzwanie” - powiedziała pani dyrektor.

- Cieszę się, że młodzi ludzie chcą rozwijać swoje talenty. Życzę wszystkim tu zgromadzonym, by na swojej drodze spotykali tylko ludzi o wielkim sercu - dodała Alina Kwarciak.

- Dla mnie to ogromna radość, że mogę dziś z wami świętować. Dzisiejsza gala jest okazją, by zaprezentować to, co nasz powiat ma najlepsze, czyli swoją przyszłość w postaci uzdolnionej młodzieży. Ja tych talentów młodym ludziom zawsze zazdrościłem, bo, powiedzmy że jestem uzdolniony bezobjawowo - powiedział z uśmiechem starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

- Ta gala jest wyjątkowa także z tego powodu, że po raz pierwszy odbywa się w Kętach. Nagrodzonym gratuluję i życzę wszystkiego dobrego - dodał włodarz.

Starosta Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz i członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska oraz włodarze Gminy Kęty, Gminy Oświęcim i Miasta Oświęcim wręczyli nagrody laureatom i wyróżnionym. 

Na scenie zaprezentowali się laureaci Przeglądu, gorąco oklaskiwani przez liczną publiczność.

Podczas gali w Kętach Fundacja „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy” wraz z włodarzami Powiatu nagrodziła wolontariuszy wyłonionych w konkursie „Wolontariusz Roku”. (Lista laureatów: Wolontariusz Roku 2022 - sylwetki nagrodzonych (film) | Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu (oswiecim.pl) )

Organizatorami wydarzenia byli Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu i Powiat Oświęcimski, a współorganizatorem Dom Kultury w Kętach.

Fot. RL (Więcej zdjęć na profilu Powiatu na Facebooku).