Miliony na modernizację kolejnego odcinka drogi powiatowej w Osieku

Kosztem 4,8 mln zł zostanie zmodernizowany ponad 1,2-kilometrowy odcinek drogi powiatowej ul. Karolina w Osieku. Dziś w tutejszym Urzędzie Gminy stosowną umowę podpisali włodarze Powiatu Oświęcimskiego i Gminy Osiek.

Podpisy pod dokumentem złożyli starosta Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz, wójt Gminy Osiek Marek Jasiński i wykonawcy umowy – Franciszek Fryc z Przedsiębiorstwa Budowlano-Drogowo-Mostowego „DROG-BUD”. Obecny był również członek Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Jerzy Mieszczak.

Inwestycja polega na przebudowie drogi powiatowej nr 1859 ul. Karolina w km od 0+604,32 do km 1+819,92 w zakresie m.in. budowy chodnika, sieci kanalizacji deszczowej i drenażu, sieci elektroenergetycznej oświetlenia ulicznego przejść dla pieszych, przebudowy jezdni, miejsc postojowych i przepustów, wykonania oznakowania drogi, montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Roboty budowlane będą realizowane w latach 2024-2025.

Inwestycja jest finansowana z budżetów Powiatu Oświęcimskiego i Gminy Osiek oraz dofinansowana z Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD).

O inwestycji pisaliśmy także tutaj: Jasne kryteria i uczciwe zasady. Rządowe dofinansowanie do modernizacji powiatowych i gminnych traktów | Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu (oswiecim.pl)

Fot. RafLor