Chwile radości i wzruszenia na ostatniej sesji Rady Powiatu w Oświęcimiu (film)

Na zakończenie kampanii edukacyjno-informacyjnej „III Małopolski Dzień dla Klimatu” dziś rano uczniowie najstarszych klas Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Oświęcimiu posadzili sadzonki świerka. Pomogli im włodarze Oświęcimia i Powiatu Oświęcimskiego – prezydent Janusz Chwierut i starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Obecne były także dyrektorka placówki Joanna Kuźma i powiatowa ekodoradczyni Edyta Burman.

Dorośli nie kryli radości z czynnego uczestnictwa młodzieży w tej akcji. Włodarze podkreślili, że sadzenie drzewek, oprócz aspektu ekologicznego, jest też wymierną pamiątką dla ósmoklasistów na finiszu przygody w szkole podstawowej. Oświęcimska „Czwórka” już trzeci raz uczestniczyła w kampanii.

Fot. RafLor