Uroczyste pożegnanie maturzystów

W szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Oświęcimski w miniony piątek, 26 kwietnia uroczyście pożegnano uczniów ostatnich klas, którzy wkrótce przystąpią do matury.

Starosta Andrzej Skrzypiński i członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska wzięli udział w pożegnaniu abiturientów w Powiatowym Zespole nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach.

W wydarzeniu uczestniczyli także wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar, burmistrz Brzeszcz Radosław Szot, komendant powiatowy Policji w Oświęcimiu Robert Chowaniec i wieloletni nauczyciel historii w „Szóstce” Józef Stolarczyk.

Gości powitała dyrektorka szkoły Dorota Klimczak. Wykład pt. „Non omnis moriar. Śladami prof. Kazimierza Bielenina w 100-lecie urodzin” wygłosił uczeń patrona brzeszczańskiej placówki, prof. Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Szymon Orzechowski. W imieniu marszałkini Sejmu dyrektorka biura poselskiego Małgorzata Kotapka wręczyła najlepszym uczniom listy gratulacyjne.

Włodarze i gospodarz naszego regionu pogratulowali blisko 30 uczniom „Szóstki” ukończenia technikum i życzyli powodzenia na egzaminach maturalnych.

Na uroczystości w „Konarze” samorząd powiatowy reprezentował Kazimierz Homa, przewodniczący Rady Powiatu w Oświęcimiu. Życzenia dla maturzystów złożyli także dyrektorka szkoły Jolanta Bąk, prezeska TPLO Katarzyna Musiał i przewodniczący samorządu uczniowskiego Franciszek Foks.

Czwartoklasiści przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom. Poznaliśmy laureata nagrody i medalu Primo inter Optimos. Został nim Jakub Piela.

Fot. RafLor (Więcej zdjęć, w tym także z innych powiatowych placówek, na profilu Powiatu na Facebooku)

Fot. zbiory I LO  w Oświęcimiu (zdj. z uroczystości w "Konarze")