Koalicja na rzecz rozwoju naszych małych ojczyzn (film)

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego Nowe władze Powiatu Oświęcimskiego (VII kadencja) (youtube.com).

Z kamerą gościliśmy na spotkaniu w starostwie, podczas którego przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej i Porozumienia Samorządowego Powiatu Oświęcimiu podpisali umowę koalicyjną i ustalili kandydatów do władz powiatowych. Oba kluby mają w sumie 15 radnych w 27-osobowej Radzie.

Dzień później, na sesji inaugurującej VII kadencję Rady Powiatu w Oświęcimiu kandydatury koalicji znalazły uznanie większości rajców. Andrzej Skrzypiński z Koalicji Obywatelskiej ponownie został starostą oświęcimskim. Włodarz zapowiedział kontynuację dotychczasowej polityki, czyli zrównoważonego rozwoju całego powiatu.

Wicestarostą wybrano Teresę Jankowską, która w poprzedniej kadencji była etatową członkinią zarządu powiatu.

- Dla mnie jest to ogromne zobowiązanie, zadanie i wyzwanie. Cieszę się, że mamy taki zespół w starostwie i taki skład zarządu powiatu. Każdy z nas ma inne potencjały, zasoby, zainteresowania, więc myślę, że to też będzie ciekawe uzupełnianie się w wielu obszarach - powiedziała pani wicestarosta.

Jerzy Mieszczak został etatowym członkiem Zarządu Powiatu w Oświęcimiu (oboje z Porozumienia Samorządowego Powiatu Oświęcimskiego).

Skład zarządu uzupełnili nieetatowi członkowie - Małgorzata Kotapka i Wojciech Kajdas (oboje z Koalicji Obywatelskiej).

- Mam nadzieję, że współpraca, którą realizowaliśmy w poprzedniej kadencji będzie rozwijana w obecnej - powiedział Wojciech Kajdas.

Rajcy wybrali także prezydium Rady Powiatu w Oświęcimiu. Przewodniczącym gremium ponownie został Kazimierz Homa. Zastępcami przewodniczącego Rady wybrano Grażynę Kopeć i Artura Mendyka (wszyscy z klubu Koalicji Obywatelskiej). Szef Rady Kazimierz Homa podziękował za wybór i udzielone mu zaufanie. Wyraził nadzieję, że obrady każdorazowo wypełnione będą rzeczową dyskusją.