Całkowita wartość zadania: 4.792.015,97 zł.

Wartość dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: 2.356.451,00 zł.

Inwestycja polega na przebudowie drogi powiatowej nr 1859K ul. Karolina w Osieku w km od 0+604,32 do km 1+819,92 w zakresie m.in. budowy chodnika, sieci kanalizacji deszczowej i drenażu, sieci elektroenergetycznej oświetlenia ulicznego przejść dla pieszych, przebudowy jezdni, zjazdów, pobocza, rowu przydrożnego, remontu dowiązania zjazdów i dojść do posesji, miejsc postojowych i przepustów, zabezpieczenia infrastruktury technicznej, wykonania oznakowania drogi, montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Realizacja projektu ma na celu głównie poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, podniesienie standardów technicznych drogi oraz zwiększenie dostępności transportowej. Projekt skierowany jest przede wszystkim do lokalnej społeczności.

Artykuły:

Jasne kryteria i uczciwe zasady. Rządowe dofinansowanie do modernizacji powiatowych i gminnych traktów

Miliony na modernizację kolejnego odcinka drogi powiatowej w Osieku

Galeria zdjęć: