Całkowita wartość robót budowlanych: 4.149.914,89 zł.

Wartość dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: 1.967.254,16 zł.

Inwestycja polegała na przebudowie drogi powiatowej nr 1872K ul. Pocztowa w Jawiszowicach na odcinku 800 m od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1876K ul. Bielska. W ramach zadania wykonano nawierzchnię jezdni, chodnik, zjazdy i dojścia indywidualne, pobocza, kanalizację deszczową, palisady betonowe, regulację i zabezpieczenie obcej infrastruktury technicznej, wymienione zostały lustra drogowe oraz wykonane oznakowanie poziome i pionowe drogi.

Odbiór robót budowlanych odbył się w dniu 4 września 2023 r.

Realizacja projektu ma na celu głównie poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, podniesienie standardów technicznych drogi oraz zwiększenie dostępności transportowej. Projekt skierowany jest przede wszystkim do lokalnej społeczności.

Artykuły:

Rusza przebudowa drogi powiatowej w Jawiszowicach

Przebudowę drogi powiatowej w Jawiszowicach czas zacząć

Nowa nawierzchnia i chodniki. Powiatowy trakt w Jawiszowicach po gruntownej modernizacji

Materiały audiowizualne:

Kronika Powiatu Oświęcimskiego - maj 2022 r. (2 minuta 35 sekunda filmu)

Galeria zdjęć: