Całkowita wartość robót budowlanych: 3.468.485,78 zł.

Wartość dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: 2.114.644,00 zł.

Inwestycja polega na przebudowie drogi powiatowej nr 1900K ul. Gorzowska w Gorzowie  na odcinku
1128,65 m od posesji nr 6 (w okolicach skrzyżowania z ul. Szkolną) do skrzyżowania z ul. Krzywą (za remizą OSP Gorzów) w zakresie m.in. remontu i przebudowy jezdni, budowy chodnika, sieci kanalizacji deszczowej, sieci oświetlenia ulicznego (doświetlenie przejścia dla pieszych), przebudowy sieci wodociągowej, sieci kanalizacji sanitarnej, poboczy, remontu zjazdów, zabezpieczenia istniejących sieci, wykonania oznakowania drogi, montażu radarowego wyświetlacza prędkości, wycinki i nasadzeń drzew.

Na zrealizowanie robót budowlanych wykonawca ma 340 dni kalendarzowych od daty przekazania placu budowy.

Realizacja projektu ma na celu głównie poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, podniesienie standardów technicznych drogi oraz zwiększenie dostępności transportowej. Projekt skierowany jest przede wszystkim do lokalnej społeczności.

Artykuły:

Kolejny trakt powiatowy w Gminie Chełmek zostanie zmodernizowany

Czas na modernizację drogi powiatowej w Gorzowie

Coraz bliżej końca modernizacji ulicy Gorzowskiej

Materiały audiowizualne:

Kronika Powiatu Oświęcimskiego - marzec 2023 r. (materiał dotyczący ul. Gorzowskiej na początku filmu)

Galeria zdjęć: