Całkowita wartość robót budowlanych: 4.783.125,30 zł.

Wartość dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: 2.218.704,54 zł.

Inwestycja polegała na rozbudowie drogi powiatowej nr 1842K ul. Św. Jana Kantego w Kętach na odcinku 844 m od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 948 (al. Jana Pawła II) w kierunku mostu na kanale Ulgi Nowa Wieś. Zakres zadania obejmował m.in.  rozbudowę jezdni, budowę chodnika, przebudowę pobocza, budowę zjazdów, budowę kanalizacji deszczowej wraz z wylotem i ubezpieczeniem dna i skarp Kanału Ulgi Nowa Wieś, przebudowę istniejącej sieci wodociągowej, przebudowę istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej, przebudowę sieci elektroenergetycznej, przebudowę istniejącej sieci telekomunikacyjnej, przebudowę istniejącego oświetlenia ulicznego, przebudowę wlotu drogi powiatowej nr 1842K w granicy pasa drogowego drogi wojewódzkiej nr 948 oraz zamontowanie radarowych wyświetlaczy prędkości.

Odbiór robót budowlanych odbył się w dniu 30 sierpnia 2023 r.

Realizacja projektu ma na celu głównie poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, podniesienie standardów technicznych drogi oraz zwiększenie dostępności transportowej. Projekt skierowany jest przede wszystkim do lokalnej społeczności.

Artykuły:

Droga powiatowa w Kętach zostanie przebudowana

Alternatywa dla drogi wojewódzkiej. Rusza modernizacja ul. Św. Jana Kantego

Rozbudowano drogę powiatową w Kętach