Posadzili krzewy, wysłuchali prelekcji o odpadach i… zaglądnęli do śmieciarki

W ramach III Małopolskich Dni dla Klimatu, starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński gościł dziś w Samorządowym Zespole Szkół im. Kard. Adama Stefana Sapiehy w Bobrku (Gmina Chełmek).

Była to pierwsza z serii prelekcji połączonych z sadzeniem krzewów. W lekcji edukacyjnej udział wzięli uczniowie z klas 1-3, którzy wspólnie ze starostą Andrzejem Skrzypińskim, dyrektorem szkoły Radosławem Gąską i prezesem Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Chełmku Krzysztofem Tokarskim posadzili na terenie placówki placówki krzewy kaliny i budlei (popularny motyli krzew).

Dzieci usłyszały o korzyściach płynących z sadzenia drzew i krzewów oraz opowiedziały o znanych im zanieczyszczeniach powietrza ze strony człowieka.

W drugiej części omówiono zasady segregacji odpadów oraz dalsze etapy po przekazaniu śmieci do Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Chełmku. Atrakcją dla uczniów była również, co akurat nie powinno dziwić z perspektywy małego człowieka, możliwość zobaczenia śmieciarki od przysłowiowego środka.

Kampania edukacyjno-informacyjna zorganizowana w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA/LIFE19 IPC/PL/000005, realizowanego przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz z NFOŚiGW.

#Malopolska_dla_klimatu, #razem_dla_klimatu, #LIFEprogramme, #LIFEproject, #EkoMalopolskadlaklimatu, #LIFE_EKOMALOPOLSKA #dlaklimatu #MDdK24 #Malopolski_dzien_dla_klimatu
Fot. RafLor